ثبت تغییرات شرکت در صفادشت

تغییرات شرکت | ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج | ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج | ثبت تغییرات شرکت تضامنی در کرج | ثبت تغییرات شرکت نسبی در کرج | ثبت تغییرات شرکت تعاونی در کرج | ثبت تغییرات موسسه در کرج | تغییرات شرکتها در روزنامه رسمی | تغییرات شرکتها روزنامه رسمی | تغییر بازرس شرکت | تغییر بازرس شرکت سهامی خاص در کرج | نحوه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود | تغییرات ثبتی شرکت ها در کرج | تغییر نام شرکت ثبت شده در کرج | تغییر آدرس شرکت ثبت شده در کرج | ثبت تغییرات شرکت | ثبت تغییرات شرکت در کرج | ثبت تغییرات شرکت در ملارد | ثبت تغییرات شرکت در صفادشت | ثبت تغییرات شرکت در اشتهارد | ثبت تغییرات شرکت در اندیشه | ثبت تغییرات شرکت در شهرقدس | ثبت تغییرات شرکت در شهریار | ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی | ثبت تغییرات شرکت مسئولیت محدود

بعد از به پایان رسیدن مراحل ثبت شرکت و به ثبت رسیدن آن امکان هر گونه تغییری هم چون تغییر سرمایه ی اولیه و  یا تغییر آدرس محل شرکت و یا مواردی که در اساسنامه قید شده است وجود دارد.برای این امر ابتدا می بایست مراتب به طور رسمی به اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری اطلاع داده شود. این تغییرات در صورتی امکان پذیر است که به وسیله مجمع عمومی فوق العاده و یا هیأت مدیره به تصویب رسیده باشد. تغییرات شرکتها باید از نظر قانونی حتماَ ثبت گردند.

بعضی از تغییرات شرکت ها در صفادشت بعد از ثبت برای نمونه :

_ افزایش یاکاهش سرمایه در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده.

_ تغییر نام؛ تغییر محل یا تغییر موضوع شرکت در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده.

_ کاهش اجباری یااختیاری سرمایه در شرکتهای سهامی خاص.

_ افزایش یاکاهش سرمایه شرکت همراه با شریک جدید در شرکت مسؤلیت محدود.

_ افزایش یاکاهش سرمایه شرکت بدون ورود،یا بدون خروج یا با خروج شریک در شرکت مسؤلیت محدود.

_ تغییر نام، تغییر موضوع یا تغییر محل شرکت مسؤلیت محدود.

_ انحلال شرکت.

ثبت تغییرات شرکت در صفادشت

ثبت تغییرات شرکت در صفادشت

ثبت تغییرات شرکت در صفادشت

توضیحاتی در رابطه با تغییرات:

بعضی تغییرات را می توان در هیأت مدیره انجام داد. مانند تغییر آدرس شرکت، تغییر حق امضا (البته مطابق اساسنامه شرکت). برای ثبت تغییرات مربوط به کاهش سرمایه آنچه اهمیت دارد تعیین نوع کاهش سرمایه است. کاهش سرمایه یا اجباری است یا اختیاری. دررابطه با کاهش اجباری سرمایه،ماده 141 اصلاحیه قانون تجارچنین مقرر نموده است:

اگر بر اثر زیان های وارده حداقل نصف سرمایه شرکت از میان برود،هیات مدیره مکلف است بلافاصله مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام را دعوت کند تا موضوع انحلال یا بقای شرکت مورد شور و رای واقع شود.

اما کاهش سرمایه به شکل اختیاری فقط با رأی دادگاه انجام می شود.برای افزایش سرمایه در مورد شرکت سهامی، بازرسان باید اعتبار داشته باشند تا بتوانند سرمایه شرکت را افزایش دهند.

در رابطه با تغییر نام شرکت، می توان هر نامی را به ثبت رساند به شرط آنکه مطابق قوانین باشد. مانند اینکه ریشه فارسی داشته باشد. یک اسم سه سیلابه باشد همراه با یک اسم خاص و قبلاَ در اداره ثبت شرکتها، شرکتی با این عنوان ثبت نشده باشد.

در رابطه با نقل و انتقال میتوان گفت این امر در اصل بیشتر در شرکتهای سهامی انجام می شود. که چند حالت دارد. در صورت نقل و انتقال سهام شرکتهای سهامی ابتدا باید یک صورتجلسه را تنظیم و تدوین نمایند که در آن افراد سهام خود را واگذار می کنند. سپس فروشندگان وخریداران با مراجعه به ممیز مالیاتی شرکت و پرداخت کردن مالیات انتقال سهام خود گواهی پرداخت مالیات را دریافت می کنند. یعنی  پرداخت مالیات 4 درصدی در صورت با نام یا بی نام بودن سهام و آن را به اداره ثبت شرکتها ارایه می دهند تا در پرونده ثبتی شرکت باقی بماند. نداشتن گواهی مالیاتی برای ثبت تغییرات شرکتها منجر به عدم ثبت آگهی می شود.

در صورتی که نقل و انتقال در شرکت مسولیت محدود باشد نیازی به اخذ گواهی مالیاتی نمی باشد.

حد نصاب لازم برای مجامع عومی فوق العاده در شرکتهای مسؤلیت محدود 75 درصد و اکثریت عددی سهامداران است و در مجامع عمومی عادی 51 درصد و اکثریت عددی است.

در رابطه با انحلال شرکت نیز می توان دلایل زیر را عنوان نمود:

_ زمانی که شرکت برای یک مدت مشخص تشکیل شده باشد و مدت زمان آن به پایان رسیده باشد.

_ زمانی که شرکت  موضوعی که به خاطر آن تشکیل شده  را انجام داده باشد و یا انجام دادن آن موضوع غیر ممکن باشد.

_ زمانی که مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام به هر دلیلی رأی به انحلال شرکت بدهند.

_ در صورتیکه دادگاه حکم انحلال شرکت را صادر کرده باشد

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

اقدامات پس از ثبت شرکت

اخذ دفاتر پلمب
هر موسسه و هر شركت و هر سازمانی كه مشمول قوانین مالیات باشد بایستی از سازمان امور مالیاتی دفاتر قانونی خود را جهت تحریر كلیه فعالیت های مالی خود تحویل بگیرد .این دفاتر كه به دفاتر قانونی معروف هستند , كلیه شركتها با توجه به دستور العمل ها و آئین نامه تحریر دفاتر قانونی كلیه عملیات مالی خود را بایستی به ترتیب وقوع به صورت خوانا و بدون خط خوردگی و تراشیده شدن و لاك گیری در این دفاتر بنویسند و در انتهای سال مالی و زمانی كه می خواهند اظهار نامه مالیاتی را تحویل دهند دفاتر پلمپ شده ای را هم كه نوشته
اخذ روزنامه رسمی
برخلاف برخی تصورات رایج، شاید دانستن ابن نکته برای شما جالب باشد که روزنامه رسمی نام یک روزنامه خاص با کارکرد خاص است و به هر روزنامه‌ای که قانونی چاپ و پخش شده، روزنامه رسمی گفته نمی‌شود. روزنامه رسمی که بر اساس یک ماده واحده قانونی تشکیل شده است، خود یک شرکت سهامی خاص است و ارگانی ست زیرمجموعه قوه قضاییه و وابسته به آن. کار عمده روزنامه رسمی عبارت است از انتشار قوانین و مقررات رسمی کشور، برخی آگهی‌های مربوط به شرکت‌ها و همچنین ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علامت‌های تجاری.
تشکیل پرونده مالیاتی
هرشرکت پس از تأسیس و پس از تعیین حوزه مالیاتی، باید تشکیل پرونده دارایی دهد. طبق قانون شرکت تا 2 ماه پس از تأسیس شرکت مکلف به تشکیل پرونده دارایی و پرداخت مالیات سرمایه ابتدایی می باشد و در واقع تشکیل پرونده دارایی به معنای آن است که شرکت به اداره مالیات اعلام نماید که چنین شرکتی تأسیس شده و طبق قانون دو در هزار سرمایه ابتدایی شرکت را پرداخت نماید در غیر اینصورت مشمول جریمه مالیاتی شده و به میزان دو برابر مالیات ابتدایی یعنی چهار در هزار جریمه می شوند.
طراحی لوگو و ست اداری
ست اداری یا اوراق اداری یکی از ملزومات شرکت ها و سازمان های مختلف است که معمولاً با توجه به مصرف در طول سال چند بار آن را سفارش می دهند. کارشناسان ما با بررسی این نیاز، پکیج های مختلفی از ست اداری را برای شما جمع آورده اند تا بدون دردسر این نیاز را برطرف نمایید.طراحی ست اداری گروه ما جزو تخصصی ترین مرکز طراحی اوراق اداری است ، ما مفتخریم که به رکورد بیش از 200 مشتری در زمینه طراحی و چاپ با میزان رضایتمندی بالا در سراسر ایران دست یافته ایم..طراحی ست اداری با در نظر گرفتن مجموعه های مختلف
طراحی وب سایت
تاثیر سایت در اطلاع رسانی: داشتن یک سایت مانند داشتن یک کاتالوگ است اما با مزایای فراوان دیگر. یک کاتالوگ می تواند شامل تصاویر و متون باشد اما یک سایت میتواند از تصاویر، متون، فیلم و صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد بنابر این امکان اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب تر را می دهد. برای طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه است اما برای طراحی یک سایت داینامیک فقط کافیست هزینه ای اولیه برای طراحی و نگهداری آن پرداخت شود و بعد از آن شما می توانید بینهایت صفحه ایجاد کنید که  هزاران و یا

 مراحل ثبت برند

 

Top